سابقه شرکت فرآورده های گوشتی و کنسرو میکائیلیان به عنوان
یکی از بنیان گذاران صنايع غذائی ایران به سال 1310 هجری شمسی باز می گردد.

خانواده ارمنی ميکائيليان که در شهر خارکف اوکراين به کار توليد انواع فرآورده های گوشتی اشتغال داشتند در اوايل قرن حاضر به ايران مهاجرت کرده و تصميم به ادامه حرفه خانوادگی خود در ايران می گيرند.

پس از چند سال فعالیت، این کارگاه خانوادگی دیگر قادر به پاسخگویی به نیاز مشتریان نبوده و در دهه 30 شمسی میکائیلیان با خرید زمین بزرگی در شمس آباد تهران اقدام به راه اندازی کارخانه ای بزرگ و مدرن نموده و شروع به ارسال محصولات خود به شهرهای دیگر می نماید.امروزه کارخانه جدید میکائیلیان در حومه تهران یکی از مدرنترین کارخانجات ایران است که با بهترین ماشین آلات روز دنیا مجهز گشته است.

در سال 1338 شمسی کارخانه مدرن ميکائيليان در شمس آباد تهران جهت توليد انبوه فرآورده های گوشتی راه اندازی گرديد و محصولات خود را در اکثر نقاط ايران شروع به فروش نمود . در سال 1387 شمسی کارخانه مجهز و بزرگ ميکائيليان با استفاده از آخرين تکنولوژی روز جهان توسط آقای غوکاسيان در شهرک صنعتی عباس آباد راه اندازی و موفق به کسب گواهينامه های بين المللی HACCP ، ISO22000 ، ISO 9001 گرديد.

ميکائيليان با بيش از 8 دهه فعاليت ، قديمی ترين نام در صنعت فرآورده های گوشتی ايران بوده و اولين توليد کننده بسياری از محصولات رايج کنونی در بازار ايران به شمار می آيد.

طعم ، روش توليد و فرمولاسيون ميکائيليان انحصاری بوده و بارها مورد تقدير ارگان های رسمی کشور قرار گرفته است.کسب سبد طلايی کيفيت در سال 1384 و همچنين دريافت تنديس کيفيت ، خلاقيت و نوآوری سازمان استاندارد در سال 1391 و تقدير نامه های بسيار ديگر دليلی بر اين موفقيت ها می باشد.

شرکت ميکائيليان در آذرماه 1392 به عنوان يکی از 50 قهرمان صنعت ايران انتخاب گرديده و از دست وزرای محترم کار،امور خارجه و معاون محترم رئيس جمهور لوح و تنديس قهرمانی صنعت را به عنوان تنها کارخانه فرآورده های گوشتی ايران از آن خود کرده است.حمايت های بی دريغ هم ميهنان بزرگوار در بيش از 8سال فعاليت اين شرکت تنها دليل دلگرمی،موفقيت ما و بزرگترين افتخار اين مجموعه است.

ماموريت و رسالت شرکت ميکائيليان

توليد فرآورده های غذايی نياز به تخصص ، دانش و مهم تر از همه تعهد بسيار دارد.

شرکت ميکائيليان ادامه فعاليت به عنوان تشکيلاتی سرآمد در توليد و عرضه انواع فرآورده های گوشتی را با تجربه ، تخصص و دانش توليدی بالای خود و تعهد در کيفيت ممتاز مواد مصرفی را آرمان اصلی خود دانسته و اميدوار است با تلاش هر چه بيشتر در جهت پيشرفت و تامين ذائقه خوش ايرانی غذايی سالم ، دلپذير و محبوب را به سفره هموطنان خود تقديم نمايد.